تبادل لینک گیفت کارت انلاک ایفون باتری موبایل انلاک فکتوری ایفون تقویت انتن موبایل دوربین شبکه بند اپل واچ آموزش بیت کوین تعیین اپراتور آیفون
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

بازار موبایل جهانی ۶٪ کاهش را تجربه کرد، کم شدن فاصله هوآوی و سامسونگ

عملکرد شرکت های مختلف در چارک های چارگانه سال، عملکرد کلی در سال و در نگاهی بلندمدت تر همیشه بررسی می شوند. موسسه های پایش بازار عموما آمار و ارقام مربوط به آن را استخراج می کنند. امروز Counterpoint می گوید که بازار موبایل جهانی ۶٪ کاهش را در چارک ۳ سال ۲۰۱۸ تجربه کرده است و اگر کمی به نمودار آن بیشتر توجه کنید، کم شدن فاصله هوآوی و سامسونگ برای شما می تواند جذاب تر باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

همانطور که در جدول و نمودار بالا می بینید، سامسونگ با افت قابل توجه در تعداد فروش و هوآوی با پیشرفت قوی در این فاکتور خود را به سامسونگ نزدیک کرده است. همچنین HMD که سازنده موبایل های جدید نوکیاست نیز رشد قابل توجهی داشته که بیشتری میزان رشد در بین این برندهاست. اپل کلاه خود را سفت چسبیده و با مقدار بسیار کم رشد، همچنان جایگاه سومی را به خود اختصاص داده است. این کمترین فاصله سامسونگ و هوآوی از نظر تعداد فروش موبایل های هوشمند است.

ار نظر سهم بازار اما افت و خیر ها کمتر است. سامسونگ با ۲٪ افت و هوآوی با ۳٪ رشد اختلاف ۱۱٪ در سال قبل را به ۶٪ کاهش داده اند. همچنین جالب است HMD با افزایش فروش و ال جی با کاهش فروش همچنان ۱٪ از سهم بازار را دارند. در این بین رشد تکنو قابل توجه است که حتی فروشی بیشتر از HTC و سونی داشته است. به صورت کلی بازار با ۳٪ افت از نگاه Counterpoint و ۶٪ افت از نگاه IDC رو به رو است.

بد نیست در این بین نگاهی هم به بازار چین داشته باشیم. هوآوی در بازار چین بسیار قدرتمند عمل کرده و بیشترین رشد را دارد. شیائومی در بازار کشور خود افت زیادی را شاهد بوده اما در بازار جهانی رشدی بیشتر از هوآوی داشته است. این نشان از تمرکز شیائومی برای بازار جهانی دارد. اوپو و ویوو نیز سهم جهانی خود را به مقدار قابل توجهی افزایش داده اند.

نظر شما چیست؟ به نظر ICD شش چارک افت ممتد بازار موبایل در سال ۲۰۱۹ متوقف و بازار دوباره صعودی می شود.

درباره تورنجی

انلاک ایفون

گیفت کارت

لوازم جانبی موبایل

دوربین شبکه