تبادل لینک گیفت کارت انلاک ایفون باتری موبایل انلاک فکتوری ایفون تقویت انتن موبایل دوربین شبکه بند اپل واچ آموزش بیت کوین تعیین اپراتور آیفون
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

ترونیکس و تمام چیزهایی که لازم است درباره آن بدانید

ترونیکس (TRX) نماد رسمی ارز دیجیتال ترون است که ادعا می‌کند یک بستر به اشتراک گذاری غیر متمرکز محتوای سرگرمی است که از فناوری بلاک چین و شبکه همتا به همتا استفاده می‌کند. این ارز توسط بنیادی غیرانتفاعی در سنگاپور ایجاد شده است. بنیاد ترون می‌خواهد وارد بازار ۱ تریلیون دلاری سرگرمی شود.

بنا به اسناد مقاله سفید، اعضای تیم توسعه دهنده ترون دنبال کننده‌ی سر تیم برنرز لی هستند که پروتکل‌های این بستر را ایجاد کرده است. هدف او از ایجاد این بستر منافع مالی نبوده است. برنزلی موسس اینترنت جهانی است.

بستر منبع باز و غیرمتمرکز ترون و فناوری ذخیره سازی توزیع شده به تولیدکننده‌های محتوای دیجیتال اجازه می‌دهد تا طرف‌های واسطه مانند اپل استور و گوگل پلی را حذف کنند. تولید کننده‌های محتوا قادر هستند تا پول خود را مستقیم از مشتری دریافت کنند.

در حال حاضر بخش عمده‌ای از داده‌ها و ترافیک کاربران توسط چند شرکت مثل: گوگل، فیسبوک، آمازون و اسنپ چت کنترل می‌شود. ترون می‌خواهد این کنترل را کاهش دهد و اختیار داده را به کاربران برگرداند.

قابلیت‌های کلیدی ترون

ترون می‌خواهد مشکل اینترنت را حل کند:

۱. آزادی داده‌ها: داده‌های آزاد و بدون کنترل

۲. ایجاد اکوسیستم برای محتوا تا کاربران بتوانند از طریق عرضه محتوا، مالک دارایی دیجیتال شوند.

۳. عرضه سکه‌های شخصی با توانایی توزیع دارایی دیجیتال

۴. زیر ساخت‌هایی برای ایجاد صرافی‌های توزیع شده دارایی دیجیتال (مثل: بازی) و بازاری برای پیش‌بینی بازار را فراهم کند.

ترونیکس

رشد اقتصادی

توکن ۲۰ ترون دارای ارزش است و به اشخاص مالک محتوا اجازه می‌دهد تا مثل: ارز دیجیتال Waves، توکن‌های شخصی سازی شده را روی این بستر ایجاد کند.

با وجود شرکت‌هایی که به دنبال بازگشت دراز مدت سرمایه‌گذاری خود هستند و سعی می‌کنند سرمایه‌گذارها را تشویق به کسب سودهای کوتاه مدت کنند توکن‌های ترون قادر خواهند بود امتیاز ترون (TP) دریافت کنند. این روند به کاربران اجازه می‌دهد در این اکوسیستم رشد کنند و حق رای بیشتری کسب کنند. هر چقدر بیشتر توکن‌ها را نگه دارید امتیاز ترون بیشتری هم به شما داده می‌شود.

ترون چطور کار می‌کند؟

این پروژه بلند مدتی با فازهای متعدد است که در سال ۲۰۱۷ با فاز Exodus شروع شد و سرانجام در سال ۲۰۲۳ با فاز Eternity به پایان می‌رسد. در ادامه به قابلیت‌های این فازها اشاره خواهد شد:

۱. Exodus: بستر آزاد برای توزیع همتا به همتای محتوا و فضای ابری

۲. Odyssey: ایجاد انگیزه برای تشویق به تولید محتوا

۳. Great Voyage: عرضه سکه اولیه توسط کاربران

۴: Apollo: توانایی عرضه توکن توسط تولید کننده‌های محتوا (توکن ترون ۲۰)

مراحل ۶ و ۵ به توانایی عدم تمرکز صنعت بازی اختصاص دارد. در این صورت توسعه دهنده‌ها می‌توانند بسترهای بازی را به رایگان ایجاد کنند و از این طریق به کسب درآمد بپردازند.

ترونیکس

توضیح بیشتر فازهای توسعه ترون

ترون پروژه‌ی بلند پروازانه‌‌ای است. چشم انداز آن شامل استفاده از قابلیت‌های مختلف فناوری بلاک چین است که از نظر فنی هنوز در مرحله آزمایشی به سر می‌برند. تیم توسعه دهنده می‌خواهد در طی ۸-۱۰ سال آینده به این دستاوردها برسد.

اکسدوس

در حال حاضر ترون در این مرحله قرار دارد. هدف اکسدوس فراهم کردن بستر به اشتراک گذاری توزیع شده فایل‌ها است. چیزی که به پروژه وب توزیع شده ipfs شباهت دارد. ترون از هیچ کدام از فناوری‌های بلاک چین اتریوم استفاده نمی‌کند. اما این موضوع در فاز دوم تغییر خواهد کرد.

ترونیکس

ادیسی

این مرحله تلاش دارد تا برای گسترش بیشتر این بستر، تولید کننده‌‌های محتوا را تشویق به فعالیت بیشتر کنند و از مدلی مثل: پروتکل اثبات سهام استفاده می‌کند.

روش پاداش دادن به این کاربران به صورت یک برنامه کمک مالی است و به خاطر میزان کلیک و تعداد بازدید نیست. میزان کلیک و تعداد بازدید سیستم بهینه‌ای نیست چرا که می‌توان به وسیله بات‌ها آنها را به صورت مصنوعی ایجاد کرد.

کاربران در نهایت برای معامله از ترون استفاده می‌کنند. این ارز برای مبادله سرویس‌ها استفاده می‌شود.

گریت‌ویج و آپولو

مراحل ۳ و ۴ به تولید کننده‌های محتوا از طریق ارائه عرضه اولیه سکه یا توکن‌های شخصی سازی شده، اجازه می‌دهد تا سهام‌دار سیستم شوند.

برای انجام این کار، ترون باید بلاک چین اپلیکیشن خود (چیزی شبیه به اتریوم) را توسعه دهد که از زبان برنامه‌نویسی کامل تورین برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند. البته ترون هم تایید می‌کند که ممکن است مثل: اتریوم به خاطر عرضه‌های اولیه سکه با کند شدن سیستم روبه‌رو شود.

یکی از عوارض جانبی این خواهد بود که شبکه نمی‌تواند به درستی اعتبار توکن‌های مختلف را تایید کند. مقاله سفید ترون به این موضوع اشاره نمی‌کند که این شبکه چطور می‌خواهد جلوی حمله Sybil یا هک صرافی‌ها را بگیرد. تنها به صورت خلاصه به نیاز برای ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز اشاره می‌کند تا با این تهدیدها روبه‌رو شد.

ترونیکس

Star Trek

این مرحله ۵ از توسعه ترون است و به دنبال توسعه بستری مثل: بازار augur است که یک بستر پیش‌بینی و بازی غیرمتمرکز است.

Eternity

این مرحله آخر است که ترون می‌خواهد با جذب سرمایه مبنی بر رشد شبکه به آن دست پیدا کند. سرانجام هسته مرکزی فناوری ترون براساس پذیرش IPFS و بستر اتریوم خواهد بود. بخش عمده‌ای از چیزی که ترون می‌خواهد توسط پروژه‌های جداگانه‌ای تا حدی ایجاد شده‌اند.

ترونیکس

در مورد ترونیکس

زمان عرضه سکه ترونیکس بین ۳ و ۲۴ آگوست ۲۰۱۷ بود.

جاستین سان مدیر و موسس ترون دارای رزومه فوق العاده‌ای است:

  • فارغ التحصیل دانشگاه پنسیلوانیا
  • جز ۳۰ نفر برتر چین به ادعای مجله فوربز در سال ۲۰۱۵
  • جز ۳۰ نفر برتر آسیا به ادعای مجله فوربز در سال ۲۰۱۷
  • موسس اپلیکیشن Peiwo
  • استاد مدعو دانشگاه هوپان
  • نماینده سابق شرکت ریپل در چین

به جز او افراد مهم دیگری نیز در این پروژه حضور دارند. لوسین چن مدیر فناوری و کارمند سابق شرکت علی بابا که سابقه کار در شرکت‌های Netease، Qihoo 360 و Tencent را دارد.

ترون از پشتیبانی توسعه دهنده‌های خیلی خوب چینی برخوردار است و همچنان به دنبال افزایش کارمندان با کمک متخصصان قدیمی مثل: مائورونگ لی و ژیادونگ ژی است. هر دوی این‌ها، سال‌ها تجربه فنی در بخش سرگرمی و فروش اینترنتی دارند.

ترون از پشتیبانی بخش بزرگی از جامعه تجاری چین مثل: هیتر ژو (موسس Nebulas)، تانگ بینسن (موسس بازی Clash of Kings)، ژو مانزی (سرمایه‌گذار مشهور چینی)، چائویانگ (موسس گروه سرمایه‌گذاری چین با ۲ میلیارد ارزش بازار)، دای وی (مدیر OFO bike) برخوردار است.

ترون در فرایند تبدیل ترونیکس به بخشی از اپلیکیشنی مثل: Peiwo است. این اقدام به ترون امکان دسترسی به ۱۰ میلیون کاربر را می‌دهد.

البته ترون از همه ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. ترونیکس ارز رسمی آن خواهد بود. البته همه ارزها ابتدا باید به ترونیکس تبدیل شوند.

ذخایر و میزان ثبات ترونیکس

شما نمی‌توانید ترونیکس را استخراج کنید. در حال حاضر میزان سکه در گردش ۶۵۷۴۸۱۹۲۴۷۵ سکه و کل ذخایر آن ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ است.

ترونیکس

در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ مدیر عامل ترون اعلام کرد که موسسه ترون به میزان ۳۴٫۲ میلیارد دلار توکن را تا سال ۲۰۲۰ نگه می‌دارد. احتمال داده می‌شد که عرضه این توکن‌ها باعث افزایش قیمت بشود.

تاریخچه معامله ترونیکس

ترونیکس با توجه به اینکه در اواخر ماه سپتامبر ۲۰۱۷ عرضه شده است اما شاهد افزایش شدید قیمت بوده است. قیمت آن در حدود ۰٫۰۰۲ دلار است که نسبت به ماه دسامبر شاهد افزایش ۲۱۵۰ درصدی است.

چه موقع می‌توانید ترونیکس بخرید؟

شما می‌توانید ترونیکس را در صرافی‌هایی مثل: Liqui و Binance در ازای بیت کوین و اتریوم معامله کنید. کاربران جدید می‌توانند بیت کوین و اتریوم را از Bitstamp و Coinbase بخرند و آن را در کیف پول بینانس خود قرار دهند. بینانس یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قیمت پایین‌تر است.

ترونیکس

چطور می‌توانید ترونیکس را ذخیره کنید؟

ترونیکس یک توکن ERC-20 است. بنابراین می‌توانید آن را در کیف پول‌های سخت افزاری اتریوم مثل: لجر نانو اس و Trezor ذخیره کنید. همچنین می‌توانید از کیف پول MyEtherWallet هم بهره ببرید.

نتیجه‌گیری

جالب است تا شاهد توسعه این پروژه باشیم. افراد تاثیرگذاری در بخش کسب و کار از ترون پشتیبانی می‌کنند. ترون جامعه قوی از توسعه دهنده‌ها نیز دارد. با وجود این شرایط و همین طور سرمایه‌گذاری گسترده روی آن می‌توان انتظار آینده مثبتی را داشت.

یکی از سرویس های منحصر به فرد پیمنت ۲۴ فراهم کردن تسهیلاتی جهت نقد کردن درآمد های ارزی شما از اینترنت می باشد. اگر شما طراح، عکاس و یا دارای هرگونه حرفه خاصی هستید که با مشتریان خارج از کشور همکاری دارید می‌‌توانید از طریق این سرویس درامد ارزی خود را به ریال نقد کنید!

The post ترونیکس و تمام چیزهایی که لازم است درباره آن بدانید appeared first on وبلاگ پیمنت24.

درباره علیرضا ناصری

انلاک ایفون

گیفت کارت

لوازم جانبی موبایل

دوربین شبکه