تبادل لینک گیفت کارت انلاک ایفون باتری موبایل انلاک فکتوری ایفون تقویت انتن موبایل دوربین شبکه بند اپل واچ آموزش بیت کوین تعیین اپراتور آیفون

نمایشگر آیفون Xr واقعا افتضاح است؟

وقتی در مراسم معرفی آیفون های ۲۰۱۸ رزلوشن HD برای نمایشگر ۶.۱ آیفون Xr اینچی اعلام شد، من هم خشکم زد! این رزلوشن برای اکوسیستم این روزهای اندروید که به صورت متوسط هر روز در آن یک موبایل FHD معرفی می شود، مضحک است. میان ردهای HD اندرویدی با نمایشگر ۶ اینچ شبیه به آخر دنیا هستند (!) اما اجازه بدهید ببینیم واقعا باید چقدر نگران نسبت به پیکسل ها به اندازه نمایگشر یا همان چگالی تصویر باشیم؟ سوال اینجاست که آیا نمایشگر آیفون Xr واقعا افتضاح است؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید.

همانطور که در ویدیو بالا به صورت مبسوط می بینید، نمایشگر آیفون Xr با چگالی تصویر بالای ۳۰۰ پیکسل در هر اینچ (دقیقا 326ppi) دقیقا همان استاندارد آیفون ۸، آیفون ۶ و بروید تا برسید به آیفون ۴ را دارد. این استاندارد قدیمی است؟ هست اما آیفون ۴ زمان خود چند سال از صنعت نمایشگر موبایل جلوتر بود، دقیقا مثل نمایشگر آیفون X که حاشیه لبه پایین ندارد!

ببینید، باید بدانید که رزلوشن HD نمایشگر آیفون Xr به معنی تجربه تمام محتوای بصری در این رزلوشن است. این بد است؟ نه! اما در سال ۲۰۱۸ و موبایل های هوشمند ما چگالی تصویر بالای ۴۰۰ پیکسل در اینچ را بیشتر می پسندیم، چرا؟ چون پس از سال ها تقریبا اکثریت نمایشگرهای تلویزیون، موبایل، لپتاپ و … به رزلوشن FHD رسیده اند و محتوای FHD برای موجود است، پس چرا نباید از نهایت کیفیت محتوایی که داریم روی موبایل مان لذت ببریم؟ آ … چون اپل فکر می کند موبایل 750 دلاری اش اینطور بهتر است!

همه چیز چگالی تصویر نیست

چگالی تصویر آیپد پرو 10.5 اینچ که یکی از بهترین تبلت هاست حتی زیر ۳۰۰ در هر اینچ است (دقیقا 264ppi) اما توجه داشته باشید که رزلوشن کلی نمایشگر بالاتر از FHD بوده (در حقیقت 1536*2048 پیکسل) پس شما می توانید محتوای FHD را با کیفیت بالا تماشا کنید!

نمایشگر آیفون Xr

نمایشگر آیفون Xr

خب دوباره تکرار می کنیم:

نمایشگر آیفون Xr واقعا افتضاح است؟ پاسخ مشخص است، نه!
پیکسل ها را با چشم می بینید؟ تا حدودی بله به خصوص اگر به نمایشگر +۴۰۰ پیکسل در هر اینچ عادت داشته باشید.
آیفون Xr بخریم؟ تفاوت قیمتی برای شما حرف اول را می زند، آیفون Xs نسبت به آیفون Xr دقیقا ۳۳.۳۳٪ گران تر است و دلیل عمده همین نمایشگر است. اجازه بدهید مخاطبین را دسته بندی کنیم:

1- اگر کاربر آیفون های ۴ تا ۸ (نسخه عادی) هستید و فقط iOS می خواهید، کل این صحبت ها را بریزید دور و آیفون Xr را سفارش دهید.
2- اگر کاربر آیفون های ۶ تا ۸ (نسخه های پلاس) هستید، از نظر نمایشگر افت خواهید داشت اما نه افت زیر و رو کننده! امیدوارم دوربین آیفون Xr، فناوری Face ID و نمایشگر مثلا کم حاشیه تر نسبت به موبایل فعلی شما، شما را راضی کند.
3- اگر کاربر آیفون X هستید همین حالا این صفحه را ببندید و بروید از موبایل خود لذت ببرید!

در پایان اگر مثل ما در ایران زندگی می کنید هر موبایلی دارید، دو دستی بچسبیدش (!) که اوضاع بازار ترسناک تر از نمایشگر آیفون Xr است! بسیار خوب، در نهایت این شما هستید که انتخاب می کنید. برای جمع بندی اول به یاد داشته باشید که نهایت کیفیت محتوای بصری در آیفون Xr را HD فرض باید کرد و چگالی تصویر موضوعی است که بعد از این باید به آن فکر کنید!

درباره تورنجی

انلاک ایفون

گیفت کارت

لوازم جانبی موبایل

دوربین شبکه