تبادل لینک گیفت کارت انلاک ایفون باتری موبایل انلاک فکتوری ایفون تقویت انتن موبایل دوربین شبکه بند اپل واچ آموزش بیت کوین تعیین اپراتور آیفون
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

۱۵ مورد از شهرهای ترسناک جهان را بشناسید

به دنبال شهرهای ارواح هستید؟ این‌که آیا شما در مورد گردشگری ناشناخته علاقه‌مند هستید و یا علاقه‌مند به دلیل و چگونگی از بین رفتن کل شهرها و رها شدن آنها، بسیاری از شهرهای ارواح در سراسر جهان وجود دارد که می‌توانند موردبررسی قرار گیرند. برخی از آنها دارایگذشته‌های تاریکی هستند، اما بعضی از آنها به دلایل اقتصادی یا زمین‌شناسیمتوقف‌شده‌اند. در اینجا ۱۵ مورد از شهرهای ترسناک جهان با تاریخچه‌های مختلف بررسی می کنیم برای کشف بیشتر در مورد  اینکه چرا دیگر هیچ‌کس در آنها زندگی نمی کند.

 ۱۵ مورد از شهرهای ترسناک جهان

در اینجا به معرفی مواردی از شهرهای ترسناک جهان می پردازیم و با خصوصیات آنها آشنا می شویم.

 ۱. جزیره رأس، جزایر اندامان، هند

پیش از آن تحت حکومت استعماری انگلیس، جزیره روس تا سال ۱۹۴۰ یک مستعمره مستقل بود. ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها برای جابجایی زندانیان طراحی‌شده بود و افسران نظامی و خانواده‌های آنها را سرگرم می‌کردند. در طول جنگ جهانی دوم، این جزیره توسط ژاپن اشغال شد، و پناهگاه‌های زیرزمینی و تونل‌ها به ترکیب ساختاری اضافه‌شده است. پس از جنگ جهانی دوم، این جزیره رها شد و طبیعت در آن شروع به تسخیر کرد. نیروی دریایی هند از اواخر دهه ۱۹۷۰ جزیره را تحت اختیار گرفته است. هیچ سکونتی در جزیره مجاز نیست، اماسفرهای روزانه به آن امکان‌پذیراست.این جزیره اکنون جزو شهرهای ترسناک جهان است.

شهرهای ترسناک جهان

۲. کلمونسکپ، نامیبیا، آفریقا

کلمونسکپ شهری در کویر Namib، با جمعیتی در حدود ۱،۳۰۰ است. این شهر در اوایل دهه ۱۹۰۰ توسط آلمانی‌ها  ساخته‌شده بود و تقریباً ۴۰ سال پیش از آنکه معدنچیان به مناطق دیگر نقل‌مکان کنند، در آن ساکن بودند. این روزها شمامی‌توانید ساختمان‌ها و سازه‌های شهر را مشاهده کنید که با ماسه‌هایبیابانی در حال پوشیده شدن در داخل و خارج هستند.

شهرهای ترسناک جهان

۳. نروژ،Pyramiden، Svalbard

یکی از شهرهای ترسناک جهان در منطقه قطب شمال است. در Pyramiden، در مجمع‌الجزایر نروژ، یک شهر ارواح ویک یخچال را در یک جا پیدا خواهید کرد. Pyramiden توسط سوئد در سال ۱۹۱۰ تأسیس شد، در دهه ۱۹۳۰ به معادن زغال سنگ در روسیه منتقل شد و سپس در اواخر دهه ۱۹۹۰ رها شد. در تابستان شما می‌توانید با قایق به آنجا برسید، در زمستان هم با ماشین برفی به آنجامی‌رسید.. سفرها این شهر در سال ۲۰۱۴ بازسازی شد، اما به‌غیراز تعداد انگشت‌شماری از مردم  ساکنان دائمی دیگری در اینجا زندگی نمی‌کنند.

شهرهای ترسناک جهان

۴. قزاق، استرالیا غربی

شهر قزاق در سواحل شمال غربی استرالیا، روزگاری بندر اصلی این منطقه بوده است و خدمات ماهیگیری و تجارت پشم را در اختیار داشته است. در اواخر دهه ۱۸۸۰، این شهر تبدیل به یک پایگاه اصلی برای کارگران شاغل در صنعت مروارید شد.ساختمان‌های اصلی سنگی که باقی‌مانده‌اند، مرمت‌شده‌اند. ایستگاه پلیس قدیمی در حال حاضر محل اقامت موقت کول برها در این نواحی است و ساختمان‌های دیگر این منطقه به مسافران اجاره داده می شوند.

شهرهای ترسناک جهان

۵. شهر تامز، چین

این شهر با اینکه در چین است اما مانند یک روستای به سبک سنتی انگلیسی به نظر می رسد. شهر تامز در فاصله  ۱۹ مایل (۳۰ کیلومتر) از مرکز شانگهای است. یکی از چندین حوزه بین‌المللی آن در شانگهای در اوایل دهه ۲۰۰۰ توسعه یافت؛ آنها قصد داشتند مردم را به خارج از این شهر مرکزی پرجمعیت منتقل کنند. درنهایت توسعه نهایی خرید خانه  برای بسیاری از مردم غیرقابل پرداخت بود، بنابراین امروزه شهرهای خالی توسط مردم محلی بیشتربه‌عنوان محل گرفتن عکس‌های عروسی استفاده می‌شود.

شهرهای ترسناک جهان

۷. شیلی Humberstone

La Palma در اواخر دهه ۱۸۰۰،در  هومبرستون کویر آتاکاما در شیلی، از ایده ی یک مهندس بریتانیایی  جیمز هیمبرستون، ساخته شد.در این شهر تأمین‌کنندگان نیترات برای صنعت کود کار و زندگی می کردند.معدن نیترات در دهه ۱۹۶۰ بسته شد و این شهر خالی از سکنه تبدیل به یکی از شهرهای ترسناک جهان شد که امروزه به‌عنوان میراث جهانی در یونسکو نام‌گذاری شده‌است.

شهرهای ترسناک جهان

۸. پریپیت، اوکراین

پریپیت در شمال اوکراین یکی از شهرهای ساخته‌شده در دهه ۱۹۷۰ برای کارگران کارخانه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل بود. جمعیت این شهر که در  حدود ۴۹۰۰۰ نفر در سال ۱۹۸۶ بود اما پس از فاجعه هسته‌ای چرنوبیل این شهر تخلیه شد. پریپیت در منطقه تحت کنترل دولت باقی ماند وتبدیل به یکی از شهرهای ترسناک جهان شد.

شهرهای ترسناک جهان

۹لیگوریا، ایتالیا

بالستروینو، در شمال غربی ایتالیا، در دهه ۱۹۶۰، به علت زمین ناپایدار ناشی اززمین‌لرزه و فعالیت لرزه‌ای در بالای تپه‌ای که از آن دریا دیده می‌شد، رهاشده بود.یک شهر جدید در زیر آن ساخته‌شدساختمان‌های سنگی متروکه شامل قلعه و کلیساها به قرن ۱۱ برمی‌گردد.

شهرهای ترسناک جهان

۱۰. قبرسVarosha Famagusta

Varosha، از یک سو  یک منطقه گردشگری مدیترانه‌ای و از سوی دیگر محل بازدید ستاره‌هایهالیوودی است، که از سال‌ ۱۹۷۰ تاکنون مورد سکونت کامل قرار نگرفته است. یک حومه در بخش جنوبی فاماگوستا در قبرس که ساکنان دائمی شهر Varosha در سال ۱۹۷۰ درنتیجه اشغال ترک‌ها آن را ترک کردند.

شهرهای ترسناک جهان

۱۱. بودی، کالیفرنیا، ایالات‌متحده آمریکا

یک شهر بامعدن طلا که در سال‌های ۱۸۸۰، دارای جمعیت به‌طورپیوسته بود اما تا سال‌های ۱۹۵۰ جمعیت شهر کاهش یافت. در این شهر هنوز حدود ۱۰۰ ساختمانبا محتویات دست‌نخورد باقی‌ماندهاست .این شهر که امروزه تبدیل به یکی از شهرهای ترسناک جهان در کوه‌هایسیرا نوادا در کالیفرنیا شده است  یکی از نشانه‌های تاریخی ملیایالات‌متحده آمریکا نیز شناخته‌شده است.

شهرهای ترسناک جهان

۱۲. کیتسوت، بریتیش کلمبیا، کانادا

شهر کیتسوت در بریتیش کلمبیا در اواخر دهه ۱۹۷۰ برای کارگران صنعت معدن توسعه یافت اما با سقوط شرکت صنعت و  معدن فقط ۱۸ ماه بعد در اوایل دهه ۱۹۸۰ رها شد. شهر، شامل یک بیمارستان کامل، کتابخانه، مدارس، ورزشگاه، مسکن، و سایر ساختمان‌ها در سال ۲۰۰۵ توسط یک تاجر هندی خریداری شد. ایده‌هاییبرای توسعه شهر به‌عنوان مجتمع و یا برای حمایت از صنعت گاز طبیعی داده‌شدهاست، اما تاکنون، شهر خالی مانده است.

شهرهای ترسناک جهان

۱۳. جهاد الحمرا، امارات متحده عربی

 Jazarit Al Hamra،یک جزیره جزر و مدی، در نزدیکی رأس الخیمه در ساحل غربی امارات متحده عربی است. روستایی است که با مروارید و صنعت دریایی از دهه ۱۶۰۰ تا اواخر دهه ۱۹۶۰ حیات داشته است. بقایای روستا شامل مساجد و خانه‌هاییساخته‌شده از سنگ مرجانی است. در سال‌های اخیر، روستا تبدیل به محل برگزاری اجتماع سالانه برای ساکنان قبلی و فرزندان آنها شده است.

شهرهای ترسناک جهان

۱۴. جزیره هاشیما، ژاپن

جزیره هشیما، درست در ساحل جنوبی ژاپن، زمانی یکی از پرجمعیت‌ترینمکان‌هایی بود که  شما  می‌توانستید پیدا کنید. اواخر دهه ۱۸۰۰ تا ۱۹۷۰، این جزیره با کارگران برای استخراج معدن زیرزمینی بود. همچنین  به علت شکل آن به‌عنوان جزیره Gunkanjima و یا جزیره جنگی شناختهمی‌شود.

شهرهای ترسناک جهان

۱۵. انگلستانImber Village Salisbury

روستای Imber در جنوب غربی انگلستان یک روستای کشاورزی بود که تاریخ باستانی آن به زمان رومیان بازمی‌گردد. در طی جنگ جهانی دوم، نیروهای بریتانیایی روستا را برای اهداف آموزشی نظامی مصادره کردند. اما انتظار می‌رفتکه ساکنان این روستا بازگردانده شوند، اما این اتفاق نیفتاد. دسترسی عمومی محدود در زمان‌های مشخصی از سال اجازه داده‌شده است.

هتل

برای سفر به این مناطق هیچ زمان دیر نیست و کافی است به زودی برنامه سفر خود را بچنید. مجموعه پیمنت۲۴ برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما شما به‌عنوان یاری همیشگی در کنار شما خواهد بود. کافیست در سایت ما ثبت‌نام کرده و به پنل کاربری خود بروید و در آنجا به راحتی سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با همکاران ما در پیمنت۲۴ تماس حاصل نمایید. سفر خوشی را برای شما آرزومندیم

The post ۱۵ مورد از شهرهای ترسناک جهان را بشناسید appeared first on وبلاگ پیمنت24.

درباره علیرضا قزوینی

انلاک ایفون

گیفت کارت

لوازم جانبی موبایل

دوربین شبکه